پرش به محتوا

و حالا نوبت سحر قریشی است!

  و حالا نوبت سحر قریشی است!

  ظاهرا به دلیل خنده‌های عصبی خانم سحر قریشی در واکنش به رفتگر پارک که به او گفت: «برو»، می‌خواهند پنبه‌های سحر قریشی را بزنند!

  داستان از آنجا شروع شد که سحر قریشی، که مانتوی باز سبز رنگی پوشیده بود، و با دوستانش در پارک بالای شهر قدم می‌زد، با اشاره به لباس سیز رفتگری به دوستانش می‌گوید: «آقا من و رفیقم ست کردم لباسم را» و به عقب و نزد رفتگر می‌رود!

  رفتگر [پاکبان] می‌گوید: «هی برو»!

  سحر قریشی به دوستانش می‌گوید: « هاهاهاها، می‌گه برو، هاهاهاها، وای های مونده بود این هم به من بگه برو»!

  و حالا نوبت سحر قریشی است!

  این رفتار سحر قریشی موجب عصبانیت برخی شده است.

  روزنامه خراسان نوشت:

  «این سوال پیش می‌آید که این نگاه از بالا به پایین از کجا سرچشمه می‌گیرد و چرا بعضی افراد هستند که اجازه هرگونه رفتاری با دیگران را به خودشان می‌دهند؟»

  مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران گفت:

  «برخورد توهین آمیز سحر قریشی با یک پاکبان فضای سبز شهرداری قابل پذیرش نیست و درصورت عدم برخورد مناسب بیم ‌آن می رود که این ناهنجاری به عرف جامعه تبدیل شود»!

  فراهانی افزوده است:

  «درصورت عدم عذرخواهی رسمی خانم سحر قریشی، به عنوان نماینده مردم قدرشناس تهرانی، پیگیر شکایت مدیریت حقوقی شهرداری تهران از خانم سحر قریشی خواهم‌ بود تا خدای ناکرده اینگونه رفتارهای ناپسند تبدیل به هنجار جامعه نگردد.»

  حجت نظری، عضو شورای شهر تهران، در توییتر نوشت:

  «لباس پاکبان‌های عزیز که در این روزهای کرونایی هم چهره شهرمان را پاکیزه نگه‌ داشته‌اند، به رنگ شرافت و غیرت است که بعید می‌دانم با هر رنگی سِت شود.
  رفتار طبقاتی، توهین آمیز و غیرانسانی خانم ‎سحر قریشی با پاکبان محترم محکوم است و انتظار می‌رود هنرمندان مردمی به آن واکنش نشان دهند.»

  بوسه بر پای نامحرم
  پرویز پرستویی، بازیگر تئاتر و سینما و تلویزیون، در اینستاگرامش با اشاره به سحر قریشی نوشته:

  «بنظرم‌ ایشان باید به اون منطقه مراجعه کنه و رسما پای این پاکبان عزیز را ببوسه!
  و حتی باید حکم کنند، این خانم یک روز کامل جای این پارکبان کار کنه، تا دیگه عبرت بشه»!

   

  View this post on Instagram

   

  . واقعا متاسفم ! راستش وقتی این صحنه رو از این خانم قریشی دیدم خیلی حالم بد شد،چرا که مردم هیچوقت با این مرد شریف و زحمتکش چنین برخوردی نمیکنه! نمیدونم ایشان تو این لحظه فکر نکردن اگه این فیلم تو دنیای مجازی منتشر بشه و خانواده اون پارکبان عزیز ببینند،چه حالی خواهند داشت ؟ بنظرم‌ ایشان باید به اون منطقه مراجعه کنه و رسما پای این پاکبان عزیز و ببوسه . وحتی باید حکم کنند، این خانم یک روز کامل جای این پارکبان کار کنه،تا دیگه عبرت بشه و برای مزاح کردن راه دیگه ای پیدا کنه من بشخصه دست چنین افراد زحمتکش را میبوسم.

  A post shared by Parviz Parastouei (@parvizparastouei) on

  برخی از واکنش‌های توییتری

  برهه حساس کنونی: «مسخره کرده؟ سحر قریشی اصن کی هس»!
  .
  ‫اسماعیل پیروتی: «اگه همه ما اندازه اون پاکبان عزیز شعور داشتیم و آدم‌هایی مثل #سحر_قریشی رو اینقدر تحویل نمی‌گرفتیم و شاخ نمی‌کردیم الان ایران جای قشنگ‌تری برای زندگی‌کردن بود!»
  .
  صفیه رضایی: «به نظرم کار سحر قریشی اصلا توهین نیست. این خانم کلا جلف و سبک مغز است. از یک آدم سبک خیلی نمی‌شه توقع داشت. بیخود این احمق‌ها را بزرگ نکنید.»!
  .
  دکتر زنان و زایمان: «یه جور سحر قریشی رو ضایع كرد هیچ كس ديگه نمی‌تونست»!
  .
  روانکاو: «سحر قریشی نماد افرادی٬ فاقد هویت ٬خودشیفته٬ سطحی نگر هستن که برای پر کردن خلا درونی به ادا و اطوار ظاهری رو میارن٬ به محض اینکه کنترل ظاهر از دست می‌ده باطن نمایان می‌شه»!
  .
  فرزین: «نباید سحر قریشی را به دادگاه برد، اون بیچاره باید در بیمارستان روانی بستری شود و نیاز مبرم به دارو دارد»!
  .
  مسعود بابایی: «سحر قریشی یه کلام به یه پاکبان یه حرفی زده، دارن دادگاهیش می‌کنن؛ دمتون گرم انقدر پیگیرید!
  ولی اونایی هم که با سیاست‌ها و برنامه ‌هاشون و…. زندگی هزاران کارگر را نابود کردن هم بهتره باهاشون یه احوالپرسی بکنید»!

   

  اهدای گل به پاکبان

  و حالا نوبت سحر قریشی است!

  هر چند که رفتگر شهر ما برخوردی اهانت‌آمیز داشته، که احتمالا عمدی نبوده و ناشی از فقر فرهنگی و تربیتی او می‌باشد، اما فعلا موسم گل دادن به سلبریتی‌ها نیست!

  سیدحمید موسوی، شهردار منطقه یک تهران، چند شاخه گل به پاکبانی که به سحر قریشی گفت: «برو» تقدیم کرد!

  امین سلطانی، پاکبان معروف شده، در مورد چرایی کارش گفت:

  «چون به ما یاد دادند که برای منتقل نشدن کرونا و حفظ سلامتی مردم باید فاصله خود را با آن ها حفظ کنیم و به آنها نزدیک نشویم.»!

  واکنش سحر قریشی به این موضوع
  از ایران برو

  سحر قریشی در واکنش به حاشیه‌های پیش آمده در اینستاگرامش نوشت:

  «از دیروز هجمه عجیبی در فضای مجازی علیه من در رابطه با اون پاکبان عزیز و محترم راه افتاده! اون هم قبل از اینکه فرصتی داشته‌باشم توضیحی درباره اصل ماجرا بدم.

  من خودم با افتخار اعلام می‌کنم در خانواده‌ای به دنیا اومدم که از همین قشر بودیم و هیچ وقت گذشته‌ی خودمو فراموش نمی‌کنم پس امکان نداره به خودم اجازه بدم به شخصی از این قشر کشورم اهانت کنم.

  این ماجرا رو کسانی راه انداختن که از تخریب آدم‌ها درآمد کسب می‌کنند یا برای گرفتن بیننده دست به انتشار هر تیتر و خبر بی‌محتوایی می‌زنن.

  قصه از اونجایی شروع شد که من چند وقتیه به کلمه <برو> حساس شدم! به همین سادگی، اونم بخاطر اینکه خیلی وقته دوستام و اطرافیانم دارن بهم توصیه می‌کنن که از ایران برو.

  وقتی اون پاکبان شریف هم به من گفت <برو>، انگار پیامی بود از طبیعت که اونم داشت بهم می‌گفت <برو>.

  اون پاکبان عزیز اصلا من رو نشناخت و قسم می‌خورم هرگز قصد اهانت به ایشون رو نداشتم و این اتفاقات چیزی جز‌ یک سوتفاهم کوچیک نیست.

  در آخر اینکه چه چیزی از این جالب‌تر که من هم یک روز لباس شریف پاکبانی رو به تن کنم و کنار این قشر با غیرت، یک حس هیجان انگیز رو تجربه کنم

  اتفاقا پوشیدن لباس پاکبانی اسمش تنبیه یا حکم دادگاه نیست، به نظر من هم یه افتخار بزرگه، هم نماد نجابت و غیرته»!

  ×××

  set ست کردن یا ست شدن یعنی چه؟
  هماهنگ کردن یا هماهنگ شدن؛ هم‌رنگ بودن؛ همخوانی؛ یک‌رنگی؛ به هم آمدن؛ جفت و جور بودن…

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *