پرش به محتوا

نخستین بازار بهاره تئاتر ایران

   

  نخستین بازار بهاره تئاتر ایرانن

  خستین بازار بهاره تئاتر ایران با حضور بیش از ۵۰ کمپانی تئاتر از کشورهای مختلف جهان که قرار است از ۱۹ تا ۲۳ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۶ برگزار شود تا ۳۰ دی‌ماه تقاضای شرکت در این بازار را می‌پذیرد.

  به گزارش ایران تئاتر نخستین بازار بهاره تئاتر ایران که از سوی اداره کل هنرهای نمایشی برگزار می‌شود باهدف معرفی بضاعت‌ها و توانمندی‌های تئاتر ایران در سطحِ بین‌الملل؛ معرفی انواعِ (محتوایی و شکلی) آثار نمایشی ایران به نمایندگانِ تئاترها و کمپانی‌های بین‌المللی؛ ارتباطِ بدونِ واسطه‌ی نمایندگانِ تئاترها و کمپانی‌های بین‌المللی با تئاتر [تالار] ها و هنرمندانِ هنرهای نمایشی ایران؛ گسترشِ زمینه‌‌ی فعالیتِ هنرمندانِ تئاتر ایران در عرصه‌های بین‌المللی؛ استقلال بخشیدن به فعالیت‌های تئاتر [تالار] ها و کمپانی‌های تئاتر ایران در مراوداتِ بین‌المللی به‌منظور گسترش و معرفیِ تئاتر ایران و نیز رونقِ فعالیت‎های اقتصادی ایشان طراحی‌شده است.
  اداره‌کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با توجه به اهدافِ ذکرشده و به‌منظور انسجام بخشیدن به فعالیت‌ها و ایجادِ نظمِ لازم در برگزاری نخستین بازار بهاره‌ی تئاتر ایران، مجموعاً ۲۴ ظرفیت (سانس) برای ارائه‌ی اجراها (جدول شماره ۱) پیش‌بینی کرده است.
  هر ظرفیت ۹۰ دقیقه‌ است و هر تئاتر [تالار] یا انجمن‌ هنرهای نمایشی هر استان، می‌تواند حداکثر ۶ اثر (اجرا) را برای یک ظرفیتِ ۹۰ دقیقه‌ای پیشنهاد دهد.
  نمایندگانِ تئاترها و کمپانی‌هایِ بین‌المللی که به دعوت اداره‌کل هنرهای نمایشی در زمانِ برگزاری نخستین بازار بهاره‌ی تئاتر ایران در تهران به سر خواهند برد، مطابقِ جدول شماره ۱ و نوبت‌های مشخص‌شده در هر یک از تئاتر [تالار] های نمایشی حضور پیدا خواهند کرد و از برنامه/برنامه‌های تدارک دیده‌شده (حداکثر ۶ اثر با محدوده‌ی زمانی ۹۰ دقیقه) بازدید خواهند کرد.
  درباره‌ی فعالیت‌های نمایشی و آماده‌سازی اجراها برای ارائه، تئاتر [تالار] ها و یا انجمن‌ هنرهای نمایشی هر استان که آثارشان مورد تائید قرارگرفته است، موظف به آماده کردن شرایطِ کمی و کیفی لازم هستند.
  زمان اتمام دریافت تقاضاها برای حضور در این بازار ۳۰ دی‌ماه ۱۳۹۵ خواهد بود و تالارها یا انجمن‌های هنرهای نمایشی استان‌ها تا این تاریخ می‌توانند نسبت به ارائه مدارک موردنیاز مطابق فراخوان اقدام کنند.

  @bazaartheater

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *